Hakkımızda

Gergi Tavan

Geçmişten günümüze kadar dekoratif amaçlı kullanılan gergi tavan sahip olduğu değişik yapısıyla dikkat çekmektedir. Bu tasarım harikası tavan dekoru, ısıtılarak farklı şekillere sokulabilen ve istenildiği zaman da çıkarılıp başka bir yere takılabilen bir düzenektir. Tasarım açısından sağladığı büyük avantaj sayesinde evlerin tavanlarında modern bir görünüm elde edilmesi konusunda yardımcı olur. Son zamanlarda sadece tavanlarda değil, odaların duvarlarında da kullanılmaya başlanan bu tavana uygulanan değişik tasarım tavan üzerinde açılan bir havuz ile yapılır. Bu havuz üzerine led ışıklar monte edilir ve ardından istenilen desendeki kumaş da üzerine yapıştırıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur.

 

            Kumaş seçimi kişinin tercihine bırakıldığı için bu büyük bir avantajdır. Çeşitli desenlerdeki kumaşlarla her evin odasına değişik bir konsept uygulayarak odaların havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Bu tavanların bir diğer özelliği de kolayca çıkarılıp başka bir yere monte edilebilmesidir. Bu büyük avantaj sayesinde dilediğinizde kumaşı değiştirerek farklı desenler deneyebilir veya bu düzeneği odanın tavanından tamamen çıkararak farklı bir yere veya farklı bir odaya monte ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca içindeki led ışıklar sayesinde aydınlatma özelliği de vardır. Bu da özellikle akşamları loş bir ortam yaratarak huzurlu bir akşam geçirmenizi sağlar.

 

 Dekoratif Tavanların Büyük Avantajları

 

            Bu dekoratif gergi tavan düzeneği sayesinde büyük bir enerji tasarrufu sağlanır. Düzenek içerisinde yer alan led ışıklar ile odayı aydınlatmak için başka bir ışık kaynağına gerek kalmadığı için bu tavanlar oldukça ekonomik bir yapıya sahiptir. Ayrıca göz yormayan bir ışığa sahip olduğu için birçok kişi tarafından evin neredeyse tüm odalarında kullanılır. Ayrıca 0 geri dönüştürebilen malzemeler ile tasarlanan bu düzenek doğa açısından da avantajlı bir ürün olarak görülebilir. Bunun yanında sadece tavanda işlevsel amaçlı kullanmak yerine duvarlarınızda dekoratif bir görüntü yaratmak için de kullanabilirsiniz.

 

            Evinize modern bir görünüm verme konusunda büyük bir avantaj sağlayan bu tavan düzeneği artık antik görünümlü avizelerin yerini aldı. Birçok mimar ve iç tasarımcı kişiler tarafından ev dizaynında kullanılan bu aydınlatma düzeneği bakım ve boya gerektirmediği için de temizlik konusunda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Sudan veya nemden etkilenmeyen yapısı sayesinde de rutubet tarzı oluşumlar meydana gelmez. Bu yüzden oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Herkesin kendine has bir tasarım yaratabileceği bu tavan düzenekleri sayesinde hem çok kullanışlı hem tasarruflu hem de oldukça dekoratif bir gergi tavan sahibi olabilirsiniz.

 

            Dilediğiniz zaman bu düzeneği kolayca çıkarabilirsiniz. Bunun yanında tavana gerilen kumaş kaliteli malzemelerle tasarlanmış olduğundan kolayca deforme olmaz ve üzerindeki desenler zamanla canlılığını yitirmez. Bu gibi özellikler düzeneğin ne kadar dayanıklı olduğunu göstermektedir. Evinize modern bir hava kazandırmak ve ekonomik anlamda avantaj sağlamak için bu tavan düzeneğini tercih edebilirsiniz.

 

 

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz